U11B

Divisions

       
       
U11 B      
Red Division Blue Divison Yellow Division Green Division
Annapolis Hawks 2022 Next Level Bethesda LC Manhasset 32
MD Xtreme Black Kooper's Lacrosse Club Thunder Lacrosse Club Blue
Silver Spring Warriors Zingos MD Xtreme Red Madlax Capital
       
       

Schedule

                 
                 
DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE Day TIME FIELD
U11 B 1 Annapolis Hawks 2022  9 MD Xtreme Black  1 Saturday 9:00 AM D
U11 B 1 Silver Spring Warriors  8 Zingos  4 Saturday 9:00 AM E
U11 B 1 Next Level  5 Kooper's Lacrosse Club  4 Saturday 9:00 AM F
U11 B 1 Bethesda LC  7 Thunder Lacrosse  5 Saturday 9:00 AM G
U11 B 1 MD Xtreme Red  0 Madlax Capital  1 Saturday 10:00 AM C
U11 B 1 Manhasset 32  2 Club Blue  3 Saturday 10:00 AM D
U11 B 2 Annapolis Hawks 2022  9 Silver Spring Warriors  1 Saturday 11:00 AM F
U11 B 2 MD Xtreme Black  7 Kooper's Lacrosse Club  1 Saturday 11:00 AM G
U11 B 2 Next Level  6 Zingos  2 Saturday 11:00 AM I
U11 B 2 Bethesda LC  9 MD Xtreme Red  0 Saturday 12:00 PM C
U11 B 2 Thunder Lacrosse  4 Club Blue  8 Saturday 12:00 PM D
U11 B 2 Manhasset 32  2 Madlax Capital  2 Saturday 12:00 PM E
U11 B 3 Annapolis Hawks 2022  6 Next Level  5 Saturday 2:00 PM C
U11 B 3 MD Xtreme Black  6 Silver Spring Warriors  4 Saturday 2:00 PM D
U11 B 3 Kooper's Lacrosse Club  4 Zingos  9 Saturday 2:00 PM E
U11 B 3 Bethesda LC  7 Manhasset 32  4 Saturday 2:00 PM F
U11 B 3 Thunder Lacrosse  7 MD Xtreme Red  3 Saturday 2:00 PM J
U11 B 3 Club Blue  5 Madlax Capital  3 Saturday 2:00 PM K
U11 B Semi-Final Red Division Winner- Annapolis Hawks 2020  4

Yellow Division Winner- Bethesda LC

 5 Saturday 3:15 PM C
U11 B Semi-Final Blue Division Winner- Next Level  5 Green Division Winner- Club Blue  3 Saturday 3:15 PM D
U11 B Final Red/Yellow Winner- Next Level  3 Blue/Green Winner- Bethesda LC  9 Saturday 4:00 PM C
                 
                 

U13B

Divisions

       
       
U13 B      
Red Division Blue Divison  Yellow Division Green Division
Breakers Madlax Capital Annapolis Hawks 2020 Black Crabs
Triple Threat API Select MD Xtreme Red Kooper's Lacrosse Club
Club Blue Zingos Next Level Elevation
MD Xtreme Black Washington Generals VLC Annapolis Hawks 2020 Green
       
       

Schedule

                 
                 
DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE Day TIME FIELD
U13 B 1 Breakers Triple Threat  1 Saturday 8:00 AM D
U13 B 1 Washington Generals  11 Zingos  2 Saturday 8:00 AM E
U13 B 1 Madlax Capital   7 API Select  2 Saturday 8:00 AM F
U13 B 1 Annapolis Hawks 2020 Black  3 MD Xtreme Red  7 Saturday 8:00 AM G
U13 B 1 Next Level  5 VLC  12 Saturday 8:00 AM I
U13 B 1 Crabs  13 Kooper's Lacrosse Club  0 Saturday 8:00 AM J
U13 B 1 Club Blue  6 MD Xtreme Black  9 Saturday 8:00 AM K
U13 B 1 Elevation  5 Annapolis Hawks 2020 Green  6 Saturday 9:00 AM K
U13 B 2 Breakers  9 Club Blue  6 Saturday 10:00 AM E
U13 B 2 Triple Threat  3 MD Xtreme Black  8 Saturday 10:00 AM F
U13 B 2 Madlax Capital   3 Zingos  1 Saturday 10:00 AM G
U13 B 2 Annapolis Hawks 2020 Black  6 Next Level  8 Saturday 10:00 AM I
U13 B 2 MD Xtreme Red  1 VLC  8 Saturday 10:00 AM J
U13 B 2 Crabs  9 Elevation  2 Saturday 11:00 AM E
U13 B 2 API Select  2 Washington Generals  13 Saturday 10:00 AM K
U13 B 2 Kooper's Lacrosse Club  0 Annapolis Hawks 2020 Green  8 Saturday 11:00 AM J
U13 B 3 Breakers  9 MD Xtreme Black  4 Saturday 12:00 PM F
U13 B 3 Triple Threat  6 Club Blue  7 Saturday 12:00 PM G
U13 B 3 Annapolis Hawks 2020 Black  5 VLC  9 Saturday 12:00 PM J
U13 B 3 MD Xtreme Red  4 Next Level  7 Saturday 12:00 PM K
U13 B 3 Crabs  4 Annapolis Hawks 2020 Green  3 Saturday 1:00 PM F
U13 B 3 Kooper's Lacrosse Club  4 Elevation  6 Saturday 1:00 PM J
U13 B 3 API Select  3 Zingos  7 Saturday 1:00 PM I
U13 B 3 Madlax Capital  0 Washington Generals  11 Saturday 1:00 PM K
U13 B Semi-Final Red Division Winner  9 Yellow Division Winner  5 Saturday 2:30 PM G
U13 B Semi-Final Blue Division Winner  6 Green Division Winner  7 Saturday 2:30 PM I
U13 B Final Red/Yellow Winner- VLC  10 Blue/Green Winner- Trilogy  4 Saturday 3:15 PM G
                 
                 

U15B

Divisions

     
     
U15 B    
Red Division Blue Division Yellow Division
Madlax U15 Orange Annapolis Hawks 2018 Black Lax World
Maryland Wild Lacrosse Washington Generals Club Blue
MD Xtreme Triple Threat Zingos
    Next Level
     
     

Schedule

                 
                 
DIVISION ROUND TEAM 1 SCORE TEAM 2 SCORE Day TIME FIELD
U15 B 1 Madlax U15 Orange  8 Maryland Wild Lacrosse Saturday 8:00 AM A
U15 B 1 MD Xtreme  7 Triple Threat  0 Saturday 8:00 AM B
U15 B 1 Annapolis Hawks 2018 Black  10 Washington Generals  0 Saturday 8:00 AM C
U15 B 1 Club Blue  4 Lax World   6 Saturday 9:00 AM A
U15 B 1 Zingos  10 Next Level  4 Saturday 9:00 AM B
U15 B 2 Madlax U15 Orange  10 MD Xtreme  1 Saturday 10:00 AM A
U15 B 2 Maryland Wild Lacrosse  5 Washington Generals  2 Saturday 11:00 AM A
U15 B 2 Annapolis Hawks 2018 Black  12 Triple Threat  0 Saturday 10:00 AM B
U15 B 2 Lax World  5 Zingos  6 Saturday 11:00 AM C
U15 B 2 Club Blue  3 Next Level  4 Saturday 11:00 AM D
U15 B 3 Maryland Wild Lacrosse  5 MD Xtreme  2 Saturday 1:00 PM B
U15 B 3 Washington Generals  1 Triple Threat  6 Saturday 1:00 PM C
U15 B 3 Madlax U15 Orange  5 Annapolis Hawks 2018  6 Saturday 1:00 PM D
U15 B 3 Zingos  10 Club Blue  0 Saturday 1:00 PM E
U15 B 3 Lax World  8 Next Level  0 Saturday 1:00 PM A
U15 B Semi-Final Red Division Winner- Madlax U15 Orange  5 Blue Division Winner- Annapolis Hawks 2018 Black  6 Saturday 2:30 PM A
U15B Final Red/Blue Winner- Annapolis Hawks 2018 Black  3 Yellow Winner- Zingos  7 Saturday 3:15 PM A
                 
                 

 

 
  Rockin Refuel  TSM  RockinRefuel
 
  Warrior 2014