2016 Division

Divisions

   
   
Red Division Blue Division
Breakers Cape Kings
Edge Crabs
VLC St. Francis Xavier HS
Bulldogs 2016  
   
   

 

Schedule

Due to an odd number of teams have been scheduled for an extra game, noted in RED. These games will not count for or against these teams in the standings; However, they will count for their opponents.

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2016 1 Breakers Edge  6 Cedar Lane 8:50 AM 5
2016 1 VLC  6 Bulldogs 2016  4 Cedar Lane 8:50 AM 1
2016 1 Cape Kings  4 Crabs  18 Cedar Lane 9:40 AM 12
2016 1 Breakers  8 St. Francis Xavier HS  4 Cedar Lane 9:40 AM 5
2016 2 Breakers  5 VLC  6 Cedar Lane 11:20 AM 7
2016 2 Edge  7 Bulldogs 2016  4 Cedar Lane 10:30 AM 5
2016 2 Cape Kings  7 St. Francis Xavier HS  8 Cedar Lane 11:20 AM 8
2016 2 Edge  3 Crabs  10 Cedar Lane 11:20 AM 5
2016 3 Breakers  4 Bulldogs 2016  6 Cedar Lane 1:00 PM 1
2016 3 Edge  4 VLC  10 Cedar Lane 1:00 PM 7
2016 3 Cape Kings  2 VLC  10 Cedar Lane 1:50 PM 7
2016 3 Crabs  16 St. Francis Xavier HS  2 Cedar Lane 1:00 PM 8
2016 Final Red Division Winner- VLC  4 Blue Division Winner- Crabs  1 Cedar Lane 3:10 PM 12
                 
                 

2017 Division

Divisions

   
   
Red Division Blue Division
Breakers Edge
Apex C2C 2017 National Team
Bulldogs 2017 Hardshells
VLC Phillie Elite LB3
   
   

Schedule

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2017 1 Breakers  12 Apex  0 Cedar Lane 8:00 AM 7
2017 1 Bulldog 2017  2 VLC  9 Cedar Lane 8:00 AM 8
2017 1 Edge  11 C2C 2017 National Team  4 Cedar Lane 8:50 AM 7
2017 1 Hardshells  2 Phillie Elite LB3  7 Cedar Lane 8:50 AM 8
2017 2 Breakers  8 Bulldog 2017  1 Cedar Lane 9:40 AM 1
2017 2 Apex  2 VLC  11 Cedar Lane 10:30 AM 1
2017 2 Edge  7 Hardshells  3 Cedar Lane 10:30 AM 12
2017 2 C2C 2017 National Team  5 Phillie Elite LB3  8 Cedar Lane 11:20 AM 12
2017 3 Breakers  1 VLC  7 Cedar Lane 12:10 PM 5
2017 3 Apex  3 Bulldog 2017  11 Cedar Lane 12:10 PM 12
2017 3 Edge  7 Phillie Elite LB3  4 Cedar Lane 1:00 PM 5
2017 3 C2C 2017 National Team  6 Hardshells  4 Cedar Lane 1:00 PM 12
2017 Final Red Division Winner- VLC  8 Blue Division Winner- Edge  6 Cedar Lane 2:30 PM 12
                 
                 

 

2018 Division

Divisions

   
   
Red Division Blue Division
Crabs LI Outlaws 2018 Black
Edge VLC
Phillie Elite LB3 Leading Edge
C2C 2018 National Team Breakers
   
   

Schedule

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2018 1 Crabs  12 Edge  2 Cedar Lane 8:00 AM 12
2018 1 Phillie Elite LB3  2 C2C 2018 National Team  12 Cedar Lane 8:00 AM 5
2018 1 LI Outlaws 2018  2 VLC  9 Cedar Lane 8:00 AM 1
2018 1 Leading Edge  4 Breakers  7 Cedar Lane 8:50 AM 12
2018 2 Crabs  10 Phillie Elite LB3  2 Cedar Lane 9:40 AM 7
2018 2 Edge  6 C2C 2018 National Team  3 Cedar Lane 9:40 AM 8
2018 2 LI Outlaws 2018  4 Leading Edge  9 Cedar Lane 10:30 AM 7
2018 2 VLC  7 Breakers  7 Cedar Lane 10:30 AM 8
2018 3 Crabs  16 C2C 2018 National Team  1 Cedar Lane 11:20 AM 1
2018 3 Edge  10 Phillie Elite LB3  3 Cedar Lane 12:10 PM 1
2018 3 LI Outlaws 2018  4 Breakers  11 Cedar Lane 12:10 PM 7
2018 3 VLC  2 Leading Edge  6 Cedar Lane 12:10 PM 8
2018 Final Red Division Winner- Crabs  13 Blue Division Winner- Breakers Cedar Lane 1:50 PM 12
                 
                 
 

 2019 A Division

Divisions

       
       
Red Division Blue Division Green Division Yellow Division
Crabs Thunder 2019 Edge Mesa Fresh
Deep Dish Green Line Breakers Madlax Sentry 2019
Leading Edge C2C 2019 National Team MLC 2019 Kooper's 2019
       
       

Schedule

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2019 A 1 Crabs  16 Deep Dish Green Line  0 Carsins Run 8:00 AM A
2019 A 1 Leading Edge  4 C2C 2019 National Team  8 Carsins Run 8:00 AM B
2019 A 1 Thunder 2019  11 Breakers  1 Carsins Run 8:00 AM D
2019 A 1 Edge  12 Madlax  5 Carsins Run 8:50 AM A
2019 A 1 MLC 2019  7 Kooper's 2019  4 Carsins Run 8:50 AM B
2019 A 1 Mesa Fresh  4 Sentry 2019  4 Carsins Run 8:50 AM D
2019 A 2 Crabs  15 Leading Edge  6 Carsins Run 9:40 AM A
2019 A 2 Deep Dish Green Line  3 Breakers  5 Carsins Run 9:40 AM B
2019 A 2 Thunder 2019  9 C2C 2019 National Team  0 Carsins Run 9:40 AM D
2019 A 2 Edge  11 MLC 2019  1 Carsins Run 10:30 AM A
2019 A 2 Madlax  9 Sentry 2019  4 Carsins Run 10:30 AM B
2019 A 2 Mesa Fresh  9 Kooper's 2019  1 Carsins Run 10:30 AM D
2019 A 3 Crabs  10 Thunder 2019  6 Carsins Run 12:10 PM A
2019 A 3 Deep Dish Green Line  4 Leading Edge  13 Carsins Run 12:10 PM B
2019 A 3 Breakers  4 C2C 2019 National Team  11 Carsins Run 12:10 PM D
2019 A 3 Edge  8 Mesa Fresh  1 Carsins Run 1:00 PM A
2019 A 3 Madlax  9 MLC 2019  5 Carsins Run 1:00 PM B
2019 A 3 Sentry 2019  6 Kooper's 2019  4 Carsins Run 1:00 PM D
2019 A Semi Red Division Winner- Crabs  5 Green Division Winner- Edge  6 Carsins Run 2:20 PM A
2019 A Semi Blue Division Winner- Thunder 2019  1 Yellow Division Winner- Mesa Fresh  5 Carsins Run 2:20 PM B
2019 A  Final Red/Green Winner- Edge  6 Blue/Yellow Winner- Mesa Fresh  1 Carsins Run 3:20 PM A
                 
                 

 

2019 B Division

Divisions

   
   
Red Division Blue Division
Annapolis Hawks 2019 Edge
FCA 2019 White Madlax
MDX 2019 Looney's 2019 Green
VLC  
   
   

Schedule

Due to an odd number of teams in the 2019 B division, several teams have been scheduled for an extra game, noted in RED. These games will not count for or against these teams in the standings. However, they will count for their opponents.

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2019 B 1 Annapolis Hawks 2019  8 FCA 2019 White Carsins Run 8:00 AM H
2019 B 1 MDX 2019  1 VLC  12 Carsins Run 8:00 AM K
2019 B 1 Edge  7 Madlax  5 Carsins Run 8:50 AM G
2019 B 1 Looney's 2019 Green  1 Annapolis Hawks 2019  9 Carsins Run 8:50 AM H
2019 B 2 Annapolis Hawks 2019  11 MDX 2019  0 Carsins Run 10:30 AM H
2019 B 2 FCA 2019 White  4 VLC  8 Carsins Run 10:30 AM K
2019 B 2 Edge  15 Looney's 2019 Green  0 Carsins Run 11:20 AM G
2019 B 2 Madlax   6 MDX 2019  4 Carsins Run 11:20 AM H
2019 B 3 Annapolis Hawks 2019  4 VLC  7 Carsins Run 1:00 PM H
2019 B 3 FCA 2019 White  13 MDX 2019  2 Carsins Run 1:00 PM G
2019 B 3 Edge  9 VLC  5 Carsins Run 1:50 PM H
2019 B 3 Madlax   7 Looney's 2019 Green  2 Carsins Run 1:50 PM D
2019 B Final Red Division Winner- VLC Blue Division Winner- Edge  9 Carsins Run 3:10 PM G
                 
                 

2020 A Division

Divisions

     
     
Red Division Blue Division Green Division
Looney's 2020 Orange Crabs FCA 
Leading Edge C2C 2020 National Team Apex
Bethesda LC 2020 Madlax Breakers Orange
LWLC 2020    
     
     

Schedule

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2020 A 1 Looney's 2020 Orange  11 Leading Edge  5 Carsins Run 8:00 AM I
2020 A 1 Bethesda LC 2020  4 LWLC 2020  5 Carsins Run 8:00 AM J
2020 A 1 Crabs  8 C2C 2020 National Team  1 Carsins Run 8:50 AM K
2020 A 1 Madlax  1 Breakers Orange  13 Carsins Run 8:50 AM I
2020 A 1 FCA  6 Apex  5 Carsins Run 8:50 AM J
2020 A 2 Looney's 2020 Orange  8 LWLC 2020  3 Carsins Run 10:30 AM I
2020 A 2 Leading Edge  6 Behtesda LC 2020  6 Carsins Run 10:30 AM J
2020 A 2 Crabs  8 FCA  8 Carsins Run 11:20 AM I
2020 A 2 C2C 2020 National Team  4 Madlax  12 Carsins Run 11:20 AM K
2020 A 2 Apex  3 Breakers Orange  4 Carsins Run 11:20 AM J
2020 A 3 Looney's 2020 Orange  9 Behtesda LC 2020  2 Carsins Run 12:10 PM I
2020 A 3 Leading Edge  7 LWLC 2020  5 Carsins Run 12:10 PM J
2020 A 3 Crabs  13 Madlax  4 Carsins Run 1:00 PM I
2020 A 3 C2C 2020 National Team  3 Apex  16 Carsins Run 1:00 PM J
2020 A 3 FCA  9 Breakers Orange  5 Carsins Run 1:00 PM K
2020 A Semi Red Division Winner- Looney's 2020 ORANGE  10 Green Division Winner- FCA  3 Carsins Run 2:40 PM I
2020 A Final Red/Green Winner Looney's 2020 Orange  5 Blue Division Winner- Crabs  4 Carsins Run 3:30 PM I
                 
                 

2020 B Division

Divisions

 
 
Breakers White
Madlax
MDX 2020
VLC
 
 

Schedule

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2020 B 1 Breakers White  14 Madlax Carsins Run 10:30 AM G
2020 B 1 MDX 2020  9 VLC  2 Carsins Run 9:40 AM K
2020 B 2 Breakers White  5 MDX 2020  5 Carsins Run 12:10 PM K
2020 B 2 Madlax  2 VLC  8 Carsins Run 12:10 PM H
2020 B 3 Breakers White  3 VLC  1 Carsins Run 1:50 PM I
2020 B 3 Madlax  2 MDX 2020  13 Carsins Run 1:50 PM J
2020 B Final 1st Place- Breakers  1 2nd Place- MDX 2020  4 Carsins Run 3:10 PM J
                 
                 

2021 A Division

Divisions

   
   
Red Division Blue Division
Bethesda LC Edge
C2C 2021 National Team Crabs
Apex Looney's 2021 Orange
Looney's 2021 Green* MDX 2021*
   
   

 Schedule

Due a low number of teams in the 2021 B division, Looney's 2021 Green and MDX 2021 will play a separate Final after playing their first three games.

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2021 A 1 Bethesda LC  6 C2C 2021 National Team  2 Carsins Run 9:40 AM G
2021 A 1 Apex  4 Looney's 2021 Green  4 Carsins Run 9:40 AM H
2021 A 1 Edge  6 Crabs  7 Carsins Run 9:40 AM I
2021 A 1 Looney's 2021 Orange  8 MDX 2021  2 Carsins Run 9:40 AM J
2021 A 2 Bethesda LC  10 Apex  1 Carsins Run 11:20 AM A
2021 A 2 C2C 2021 National Team  5 Looney's 2021 Green  4 Carsins Run 11:20 AM B
2021 A 2 Edge  6 Looney's 2021 Orange  2 Carsins Run 11:20 AM D
2021 A 2 Crabs  14 MDX 2021  1 Carsins Run 11:20 AM F
2021 A 3 Bethesda LC  13 Looney's 2021 Green  3 Carsins Run 1:50 PM E
2021 A 3 C2C 2021 National Team  4 Apex  4 Carsins Run 1:50 PM F
2021 A 3 Edge  12 MDX 2021  1 Carsins Run 1:50 PM G
2021 A 3 Crabs  10 Looney's 2021 Orange  2 Carsins Run 1:50 PM K
2021 A  Final Red Division Winner- Bethesda LC  5 Blue Division Winner- Crabs  2 Carsins Run 3:10 PM E
2021 B FInal MDX 2021  4 Looney's 2021 Green  11 Carsins Run 3:10 PM F
                 
                 

2022 A Division

Divisions

   
   
Red Division Blue Division
Breakers Crabs 
Madlax A Apex
Red Freedom Bethesda LC
Leading Edge Madlax B*
  MDX 2022*
   
   

Schedule

Due to an odd number of teams in the 2022 A Division, several teams have been schedule for an extra game, noted in RED. These games will not count for against these teams in the standings; However, they will count for their opponents.

Due a low number of teams in the 2022 B division, MDX 2022 and Madlax B will play a separate Final after playing their first three games.

                 
                 
Division Round Team 1 Score Team 2 Score Location Time Field
2022 A 1 Crabs  16  Apex  1 Carsins Run 8:00 AM E
2022 A 1 Bethesda LC  11 Madlax B  1 Carsins Run 8:50 AM F
2022 A 1 MDX 2022  1 Crabs  12 Carsins Run 8:50 AM E
2022 A 1 Breakers  5 Madlax A  4 Carsins Run 8:00 AM G
2022 A 1 Red Freedom  12 Leading Edge  4 Carsins Run 8:00 AM F
2022 A 2 Crabs   7 Bethesda LC  4 Carsins Run 10:30 AM F
2022 A 2 Apex  7 MDX 2022  1 Carsins Run 10:30 AM E
2022 A 2 Madlax B  7 Apex  10 Carsins Run 11:20 AM E
2022 A 2 Breakers  4 Red Freedom  7 Carsins Run 9:40 AM E
2022 A 2 Madlax A  12 Leading Edge  3 Carsins Run 9:40 AM F
2022 A 3 Crabs   15 Madlax B  1 Carsins Run 1:00 PM F
2022 A 3 MDX 2022  0 Bethesda LC  14 Carsins Run 12:10 PM E
2022 A 3 Apex  1 Bethesda LC  12 Carsins Run 1:00 PM E
2022 A 3 Breakers  11 Leading Edge  1 Carsins Run 12:10 PM G
2022 A 3 Madlax A  5 Red Freedom  7 Carsins Run 12:10 PM F
2022 A Final Red Division Winner- Red Freedom  3 Blue Division Winner- Crabs  4 Carsins Run 2:40 PM E
2022 B Final Madlax B  7 MDX 2022  3 Carsins Run 2:40 PM F
                 
                 

 
  TSM  TSM  TSM
 
  Warrior 2014